Pisma

ODGOVOR:

Istina je da su nekad, sad već davno, bile fotografije učenika na školskoj stranici. U međuvremenu je Vlada donijela odredbe kojima se štite osobni podaci. Ukratko ne smijemo objavljivati fotografije s imenima i prezimenima pa makar bile i skupne. Razloge smo objavili još u ožujku i sad se ta vijest nalazi u arhivi. Detaljno
obrazloženje pročitaj ovdje ili posjeti ponuđeni link s objašnjenjem.

Iz arhiva novosti:
'ZAKON O ZAŠTITI OSOBNIH PODATAKA', 02.03.2008
Prema donesenom zakonu, zabranjeno je javno iznošenje osobnih podataka koji bi mogli identificirati osobe (članak 11.). Također se svi osobni podaci ne smiju davati na korištenje drugim osobama. Stoga ne smijemo na školsku internetsku stranicu postavljati fotografije učenika te njihova imena i prezimena jer je to jedan od
načina prenošenja osobnih podataka drugim osobama.pročitajte 'Zakon o zaštiti osobnih podataka' u cijelosti

POSTAVLJENO PITANJE (poslano kao privatna poruka):

Molim vas da mi odgovorite na ovo,u najkarčem mogučem roku.Mene zanima tko iduče godine biti razrednici 1.razredima?Oče biti profesori Nenad Eminović i Miljenko Stojak,i oče biti još tko?Molim vas odgovorite.

ODGOVOR:

Za školsku godinu 2008./2009. upisuju se dva razreda medicinskih sestara - tehničara, stoga će biti i dva razrednika. Nije pravilo da razrednici četvrtih razreda nastave razredništvo i s prvim razrednima. Popis učenika i razrednika potraži na našem portalu tijekom slijedeće školske godine.

POSTAVLJENO PITANJE (poslano kao privatna poruka):

IMAMA JEDNU MOLBU,DA PRENESETE POZDRAVE MOJOJ BIVŠOJ RAZREDNICI NIKOLINI ŠVINGER.PUNO POZDRAVA TAKOĐER I PROF.KSENIJI MRZLJAK.JESU NJIH DVE SADA RAZREDNICE?HRVOJE BOGDANIĆ

ODGOVOR:

Profesorica Nikolina Švinger ove godine ne predaje na našoj školi, stoga nije ni razrednica. Profesorica Mrzljak također nije razrednica, kako kaže, mjesto je prepustila mlađim profesorima.

Intervju s prof. Mrzljak!

ODGOVOR:

Nažalost, ne. Popis učenika je objavljen na ulazu u školu!

ODGOVOR:

Svaki učenik se može prepisati/upisati u našu školu. Ukoliko se učenik prepisuje s već završenim razredom, mora položiti ispite do polugodišta. Ispiti obuhvaćaju gradivo prijašnjeg razreda iz latinskog, anatomije i zdravstvenih njega. U našoj školi postoje smjerovi za školsku godinu 2007./2008.:

1. razredi - medicinska sestra-tehničar, fizioterapeutski tehničar

2. razredi - medicinska sestra-tehničar

3. razredi - medicinska sestra-tehničar, fizioterapeutski tehničar

4. razredi - medicinska sestra-tehničar

Za više informacija molimo nazovite naši školu na brojeve telefona:

Tajništvo:                         047/ 431-371

Računovodstvo / knjižnica: 047/ 431-303

Ravnatelj, tel. / fax.:          047/ 431-304

ODGOVOR:

Svjedodžba medicine rada je potvrda da je učenik sposoban za obavljanje budućeg posla medicinske sestre - medicinskog tehničara ili fizioterapeuta. Potvrda se izdaje na osnovu psiholoških testova, provjere vida, općeg zdravlja... Pregled se obavlja u Medicini rada u Općoj bolnici Karlovac ili u specijalističkoj ordinaciji dr. Talakića u Ulici Kralja Tomislava 10, Karlovac.

ODGOVOR:

Još se s točnošću ne može reći kada će biti pojedinačno slikanje za 3.a zbog promjena u rasporeda. Slikanje će biti tijekom srpnja na jednom od Vaših sata razrednika. No, ne brinite, svaki razred će o slikanju biti obaviješten najmanje jedan dan ranije.

ODGOVOR:

Cilj izleta je upoznavanje ljepota naše zemlje. Tako smo prošle godine išli na Plitvička jezera, a ove godine je odabran Platak. Nije u interesu učenika da cijeli dan provedu odmarajući se, već upoznavanje različitih dijelova Hrvatske. Također jedno veliko ograničenje je to što se svi učenici u Karlovac moraju vratiti do 19h zbog učenika putnika. To vremensko ograničenje nas je često sputavalo za odabir odredišta kao što su Vukovar i Slavonija zbog svoje udaljenosti.